Zanim ci pokażę jak skutecznie rozwijać swoją działalność bez wielkich nakładów finansowych i poświęcając temu tylko cztery godziny tygodniowo, najpierw kilka uwag...

Nie cierpię tych stron w internecie, które istnieją głównie po to, żeby promować produkty, usługi i w ogóle czyjąś działalność. Takie strony to przykład marketingu gdzie uwaga jest błędnie skupiona "na nas" zamiast koncentrować się na kliencie. Takie materiały są nie tylko przeraźliwie nudne, ale także tragicznie nieskuteczne.

Od lat uczę klientów i uczestników kursów, że najbardziej skuteczny marketing koncentruje się na kliencie. Sama to także stosuję od lat. Zaręczam cię, że ten specjalny raport to prawdziwy róg obfitości. Znajdziesz tutaj masę praktycznych informacji na temat osiągnięcia sukcesu w biznesie, bo na tym się ten raport koncentruje.

Czytając ten raport odkryjesz zasoby, z których nie zdajesz sobie w tej chwili sprawy i okazje, których nie doceniasz. Jestem pewna, że po zapoznaniu się z tym co ci tutaj przedstawię, zaczniesz dojrzewać możliwości, o które się stale potykasz a jednak ich nie zauważasz..

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na mój temat zajrzyj na tą stronę >>>

Większość przedsiębiorców podobnie jak ty nie wie jak przyciągać klientów, jak sobie zapewnić stałe dochody i w ogóle jak stworzyć firmę, która naprawdę działa.

Oto dla przykładu fragment listu z mojej poczty...

To zastraszjące ile firm jest w podobnie rozpaczliwej sytuacji!

Całkiem możliwe, że po zainwestowaniu sporych pieniędzy i masy czasu i energii w swoją działalność, kiedy wydawało ci się, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, okazało się że czegoś jednak brakuje, bo twoja firma nie przynosi tyle dochodów ile się spodziewasz. Zamiast frajdy z tego, że prowadzisz działalność, zamiast tej niezależności o której marzyłeś, twoja firma daje ci tylko poczucie, że to jest worek bez dna, w który ładujesz niezliczoną ilość energii i zasobów, nie widząc rezultatów, jakie chcesz mieć.

To problem, który się nagminnie powtarza wśród właścicieli małych firm. Właściciele mówia mi często o tym stałym sfrustrowaniu, które ich nie opuszcza mimo tego, że się usilnie starają, nawet dosłownie dwoją się i troją w poszukiwaniu rozwiązań.

Na zewnatrz robią fantastyczne wrażenie, czasami ludzie im nawet zazdroszczą sukcesu ale oni sami tak naprawdę są często bez grosza i serce im krwawi z rozpaczy.

Całkiem prawdopodobne, że ty także miewasz od czasu do czasu podobne odczucia...

 • Czy ty też jesteś już zmęczony uganiania się za nowymi klientami i ciągłą odmową?

 • Czy ty też masz dość trwonienia pieniędzy na różnego rodzaju reklamowanie, który nie przynosi pożądanych skutków?

 • Czy ciebie także ogarnia sfrustrowanie bo ci, którzy byli tak bardzo zainteresowani tym co sprzedajesz jednak od ciebie nie kupili tylko kupili od konkurencji?

 • Czy denerwuje cię, że te projekty nad którymi pracujesz to nie te nad którymi naprawdę chcesz pracować, a jednak nie wiesz skąd wziąc te najbardziej interesujące i najlepiej płatne zamówienia?

 • Czy ty też jesteś ogromnie przemęczonny, bo wkładasz tyle godzin w pracę, że nie masz czasu na sen i na wypoczynek a jednak nie widzisz wyników i nawet trudno jest ci się do tego przyznać przed samym sobą?

 • Czy ty też nie wiesz jak zacząć delegować i szczerze mówiąc nie widzisz takiej możliwości bo w duchu wiesz, że cię na to nie stać. A nawet gdyby było cię na to stać to i tak jesteś pewien, że nie znajdziesz wystarczająco dobrych pracowników...

 • Czy ty też czujesz się często zagubiony, bo prowadzisz firmę od niedawna i masz tak dużo do zrobienia, że nie wiesz co jest tak naprawdę najważniejsze i za co się masz zabrać teraz, a co można odłozyć na potem?
Mam dla ciebie ważne pytanie...

Kto Ciebie Uczył Prowadzenia Działalnosci?

Znasz się na tym co robisz, bo spedziłeś pewnie lata na zgłębianiu swojego zawodu. Wiele nauki, żeby nabrać odpowiednią wiedzę w twojej dziedzinie, prawda?

Nikt cię jednak nie uczył w jaki sposób prowadzić firmę. Nikt nie dał ci wskazówek. Być może przeczytałeś sporo na ten temat, ale nikt Ci nie wytlumaczył w jaki sposób to co wiesz wprowadzić w życie.

Wiele osob odczuwa dokładnie to samo. Niektórzy są nawet już tak sfrustrowani, że myślą o tym, żeby dać sobie spokój z własną firma, bo się do tego nie nadają i mają zamiar wrócić do pracy na etacie. Na szczęście nie musi tak być!

Zaręczam Cie, że ty też możesz sobie stworzyć biznes, który będzie działać jak dobrze naoliwiona maszynka do robienia pieniedzy. Biznes który działa nawet wtedy kiedy ty w nim nie działasz tylko byczysz się na plaży...

Posłuchaj uważnie - życie jest zbyt krótkie, żeby się męczyć i uczyć na własnych błędach. Życie jest zbyt krótkie, żeby je spędzić na usilnych staraniach, na ciągłym związywaniu końca z końcem, albo na tym, żeby żyć nadzieją, że jutro będzie lepiej.

Moim zdaniem takie życie już wyszło dawno z mody. O wiele lepiej kiedy zamiast uganiania się za klientami sprawisz, żeby to ONI się uganiali za tobą. Wiem, że może ci się to teraz wydawać jak marzenie ściętej głowy, ale to jest realna rzeczywistość dla wielu przedsiębiorców.

Czytając ten raport dowiesz się co musisz zrobić, żeby sobie też taką realnosć zapewnić.

Pokażę ci....

Jak Zapewnić Sobie Dynamiczny Rozwój Firmy
Przy Minimalnym Nakładzie Pieniędzy, Czasu i Ryzyka
(w cztery godziny tygodniowo)

Każde słowo jest tutaj ważne. Bo właściwie każda firma jakoś się tam rozwija. Krok do przodu, krok do tyłu, czasami krok do przodu i dwa kroki do tylu. A jak ma się szczęście to dwa do przodu, jeden do tyłu.

Nie chodzi mi tutaj o jakiś tam zwykły rozwój, ale o to by pójsc do przodu pełną parą. Kilka kroków naprzód za jednym zamachem.

Podkreślam także, że wprowadzenie mojego systemu w życie nie wymaga wielkich nakładow czasu albo wielkich nakładów finansowych. To są metody opracowane specjalnie dla małych firm. Bo wielkie przedsiębiorstwa mają głębokie kieszenie wypełnione gotowką i wielu pracowników, którzy mogą sobie pozwqolić na to by zajmować się projektami, które wymagają sporo czasu.

To jest system dla włascicieli małych firm.
Dla przedsiębiorców takich jak ty.
To jest system, który wypracowałam w ciagu swoich piętnastu lat praktyki jako osobisty doradca specjalizujac się właśnie w rozwoju małych firm. To nie są zasłyszane pół-prawdy, od których się roi w internecie. To jest system stworzony przeze mnie, w oparciu o wszystko to, czego się sama nauczyłam, w oparciu o własne doświadczenie i obserwacje, oraz w oparciu o doświadczenie zebrane przez moich klientów na czterech kontynentach.

To jest sprawdzony system, który działa.

Większość ludzi uczy się i wprowadza innowacje zrywami - tu i owdzie podrywają się do lotu pod wpływem jakiegoś wydarzenia. Czasem po prostu pod wpływem tego, że mają już dość tego, że biznes nie idzie i "coś trzeba zrobić".

Niestety to jest słomiany zapał, a słomiany zapał szybko znika, szczególnie kiedy efektem jest znowu brak pożądanych rezultatów. Takie zrywy powodują tylko dodatkową stratę czasu i wkrótce znów wszystko jest jak było.

Z tym systemem jest inaczej. Głównym elementem jest to, żeby przeznaczyć na pracę nad tylko cztery godziny tygodniowo - ale za to co tydzien, przez cały rok. Rok po roku.

Twoim głównym zadaniem jest nauczyć się nie tylko CO robić, ale przed wszystkim robić to konsekwentnie, wprowadzając drobne innowacje każdego tygodnia.

Cztery godziny to niewiele. Ale cztery godziny tygodniowo w skali rocznej to ponad dwieście godzin. Takie małe kroczki robione systematycznie przynoszą niesamowite wyniki.

Zastanów się jakby twoja firma wyglądała, gdyby zainwestować dwieście godzin pracy rocznie w rozwój strategiczny. Gdyby zainwestować w to 26 pełnych dni pracy wiedząc co robić. Bez zgadywania, bez uczenia się na własnych błędach. W oparciu o sprawdzone metody, które działają w dwudziestym pierwszym wieku.

Niespodzianka? - Wysoka Jakość To Za Mało!

Wielu przedsiebiorców łudzi sie tym, że po prostu oferując najwyższą jakość spowodują, że cała reszta w biznesie się jakos ułoży. Myślą, że klienci docenią jakość i będą nie tylko wracać, ale także polecać to znajomym, zapewniając tym samym stały napływ nowych klientów.

Niestety tak nie jest. Nawet najwyższa jakość nie wystarczy. Oczywiście wysoka jakość produktu, usługi i obsługi klienta ma ogromne znaczenie i bez tego trudno się utrzymać w biznesie.

Ale... Oto fakt, który szokuje wielu przedsiebiorców...

Twój sukces nie jest uzależniony tylko od tego jak dobry jest twój produkt albo twoja usługa. Nawet najlepsza jakość to za mało.

Np. jeśli jesteś architektem i twoje projekty są o niebo lepsze niż projekty konkurencji, samo to nie wróży ci sukcesu. Jeśli jesteś lekarzem i potrafisz szybciej wyleczyć pacjenta lepiej się o niego troszcząc, jeśli jesteś budowniczym i budujesz lepsze domy, jeśli sprzedajesz nieruchomości i znasz się lepiej na rynku niż inni...

Samo to nie wróży ci sukcesu w biznesie choć z pewnością ci w sukcesie pomoże... Bo jakość to stanowczo za mało

Bo na sukces twojej firmy i na jej przewagę na rynku składa się cały łancuch usystematyzowanej działalności - od dobrego rozeznania rynku i marketingu, poprzez sprawną produkcję po dostawę i świetną obsługę klienta.

Twój sukces zależy od tego jak silny jest
każdy element w twoim systemie.

Podstawą dobrze działającej firmy jest to, że może ona stanowić model do powielania. Model działa wtedy, kiedy można go opisać i da się to powielić.

Jest to system, który działa sam.
Bez udziału właściciela.

Chodzi o to, żeby doprowadzić do sytuacji, kiedy twoja firma może świetnie działać i to z zyskiem nawet bez twojej ingerencji. To nie jest łatwe i zabierze ci sporo zachodu, ale warto zainwestować w rozwój firmy bo tylko to da ci prawdziwą wolność.

Firma, Która Działa Stanowi Model,
Który Można Powielić.

Musisz sobie wypracować model firmy i ten model powinien działać tak by twoja firma działała nawet wtedy, kiedy ciebie tam nie ma. Im lepszy twoj model, tym lepiej to wszystko działa - i oczywiście im lepiej ten model działa, tym łatwiej się rozwijać. Tym łatwiej jest zdobywać zaufanie klientów, bo klienci kochaja, kiedy wiedzą, czego się można spodziewać i kiedy coś działa jak w zegarku.

Działalność małej firmy często opiera się głównie na talencie jakiejś jednej osoby i kiedy z jakis powodów ta osoba nie może wykonywać pracy, bo zachoruje, albo wyjedzie, albo nawet posprzecza się z partnerem - cała firma pada, bo nikt w firmie nie potrafi stworzyć dokładnie takich samych rezultatów jak ta osoba. To oczywiście powoduje wielkie straty. Czasami nawet firma pada.

Chcesz mieć firmę opartą na systemie, w którym łatwo zastąpić jednego pracowika innym. Bo to system, nie talent, jest podstawa ładu i trwałego sukcesu dobrze działającej firmy.  

Świetnie Działająca Firma Zatrudnia
Szcześliwych Dowartościowanych Ludzi,
Którzy z Chęcią Podejmują Się Odpowiedzialności.

Trudno o dynamiczny rozwój, kiedy się ma za pracowników grupę ludzi, którzy nie czują się szczęśliwi. Niestety, większość firm zatrudnia malkontentów, których do pracy trzeba motywować. Czy można się dziwić, że maja kiepskie rezultaty?

Otaczaj się szczęśliwymi ludźmi i zaręczam cie, że nie tylko sam będziesz o wiele bardziej szczęśliwy, ale będziesz przyciągać do siebie więcej szczęśliwych ludzi. A to sprawi, że twoi pracownicy też będą coraz bardziej szczęśliwsi. Tych nieszczęśliwych zostaw konkurencji.

Szczęśliwi pracownicy są na wagę złota - mają więcej energii, więcej kreatywności, lepiej się z nimi współpracuje, o wiele bardziej można na nich polegać.

Jak Znaleźć Szczęśliwych Pracowników?

Szukaj a znajdziesz. Dużo prawdy jest w tym prostym stwierdzeniu. Jeśli postawisz sobie jako cel zatrudnianie tylko szczęśliwych ludzi - będziesz ich o wiele częściej znajdować.

Tak jak z każdym innym celem, znajdujemy to, czego szukamy. To na czym się koncentrujemy staje się coraz wyrażniejsze i coraz bardziej dostrzegalne.

Większość pracodawców w ogóle do tego nie przywiązuje wagi. Dobierają sobie ludzi pod względem wykształcenia, wieku, talentów - nawet pod względem wyglądu, a zupełnie nie przywiązują wagi do tak kardynalnych rzeczy jak cechy charakteru i usposobienie. Później się dziwią, że mają nie zespoł, ale zlepek ludzi, którzy są ze soba jako tako związani - bardziej wzajemną tolerancją do siebie niż realizacją wspólnej wizji.

Swietnie Działająca Firma Służy
Zadowolonym Klientom.

Czy każdego klienta możesz zadowolić? - Absolutnie nie! Wszyscy wiemy, że są i tacy klienci, których się zadowolić nie da. Choćbys nawet tańczył na rzęsach i nie wiem jak się wysilał, zawsze szukają dziury w całym i nie potrafią oni docenić wysokiej jakości, którą reprezentujesz.

Moja rada:
Takich klientów wysyłaj do konkurencji.

Koncentruj sie na tych klientach, których można zadowolić. Dwie rzeczy masz do wygrania: ty będziesz się stawać silniejszy, a twoja konkurencja będzie słabnąć.

Świetnie Działająca Firma
Jest Liderem Na Rynku

To ogromnie ważne. Bo bez liderowania bardzo łatwo stracić konkurencyjną pozycje. Jeśli nie jesteś liderem, trudno jest także przyciagnąć do siebie tych szczęśliwych pracowników i dobrych klientów, którzy są niezbędni do trwałego sukcesu.

Bez wielkich ambicji nie uda ci się stworzyć wielkich rzeczy. Być liderem na rynku nie oznacza być największą firmą, albo najbardziej znaną. Chodzi o to, by przecierać szlaki na twoim rynku.

Wreszcie ostatni bardzo ważny punku mojej definicji sukcesu firmy: Przynosi właścicielom satysfakcję i BARDZO wysokie zyski. Bardzo wysokie zyski. Nie tylko zyski, nie tylko wysokie zyski, ale bardzo wysokie zyski.

Dobrze Działająca Firma Przynosi Wysokie Rezultaty,
Które Da Się Przewidzieć i Na Które Można Liczyć

Co trzeba zrobić, żeby firma właśnie w ten cudowny sposób działała? Żeby osiągnąć właśnie taki sukces jak opisałam?

Teraz oprowadze cie krok po kroku po systemach, które musisz stworzyć, żeby doprowadzić do dynamicznego rozwoju swojej firmy. Wprowadzając w życie moje sugestie możesz podwoić sprzedaż i zyski firmy w ciagu roku.

Niektórzy pomnażają wielokrotnie rezultaty o wiele szybciej...


Efekt Domina = Świetne Rezultaty
Wprost Nie do Uniknięcia

Każdy chyba widział choćby raz w telewizji migawkę pokazująca taką skomplikowaną układankę z domino i jak fantastycznie to wygląda kiedy się leciutko pstryknie w jedno domino na samym początku tej układanki. Wówczas jednym ciągiem wszystkie domina układają się w jeden długi wąż. W idealnym porządku. Bardzo elegancko to wygląda i wprawdzie trwa to krótką chwilę, nie dziwię się tym, którzy żmudnie te domina układaja, żeby zobaczyć ten końcowy efekt.

Mówimy często o efekcie domina, kiedy mamy na myśli cały wachlarz wydarzeń wynikających jedno z drugiego. Chcesz stworzyc sobie właśnie taki efekt domina w działalności swojej firmy.

Kiedy firma działa w dobrze usystematyzowany sposób, sukces finansowy jest właśnie takim zadziwiajacym, łatwym do osiagniecia rezultatem jak w dominie. Kiedy masz dobrze usystematyzowaną firmę wszystko składa się wspaniale, bez większych niespodzianek i wszystko zmierza szybko do finału w taki elegancki sposób jak w dominie. Tym końcowym nie do uniknięcia rezultatem jest udana transakcja za transakcją, świetni klienci i współpracownicy - jednym zdaniem: trwały sukces twojej firmy.

Warto zainwestować czas i środki (potrzeba na to po prostu więcej czasu, niewiele innych środków), żeby zbudować sobie taki idealnie funkcjonujący system. Kiedy wszystko masz dobrze przygotowane, sukces twojej firmy jest po prostu nie do uniknięcia.

Statystyki i Brutalna Rzeczywistość

Większość firm pada zanim mają szanse na dobre rozwinąć skrzydla. Tylko jedna na dziesieć utrzyma się przez pierwszy rok.

A po dziesięciu latach tylko jedna z 25 firm PRZETRWA.

Na szczęście tylko od ciebie zależy czy twoja firma także zejdzie z pola widzenia... Możesz temu zapobiec.

Co zrobić by twoja własna firma nie stała się
przykładem tej smutnej statystyki?

Nie chodzi tutaj tylko o utrzymanie swojej działalności - o nie! Bo większość firm, z którymi się spotykamy co krok, to firmy, które się jakoś utrzymują na rynku. Mimo tego, że wiedzie się im bardzo kiepsko. To często firmy, które są o krok od zamknięcia drzwi.

Warto się zresztą przyjrzeć bliżej tym firmom, które padają. Tylko jedna z siedmiu firm wycofujących się z biznesu ogłasza bankructwo finansowe - większość zamyka drzwi z innego powodu...

Po prostu w pewnym momencie własciciel dochodzi do wniosku, że nie warto wkładać tyle wysilku ile wkłada, żeby mieć te rezultaty, które firma mu daje. Bo rezultaty są zbyt małe w porownaniu z tym ile pracy trzeba w to włożyć.

Nie zawsze chodzi o rezultaty finansowe.
Na przykład często ludzie zarabiaja bardzo dużo pieniędzy, ale w ostatecznym rozrachunku zdają sobie sprawę z tego, że poświęcają zbyt wiele czasu na pracę i nie mają czasu na życie rodzinne. Albo nie biorą wystarczająco często urlopu. Często nawet w ogóle nie biorą urlopów i dni wolnych.

Po prostu nie mają czasu na to, by się cieszyć własną niezależnością finansową. Często ludzie rujnują sobie zdrowie stałym stresem. Jest więc masa przedsiębiorców, których dzialalnośó gospodarcza wisi na włosku i są o krok od zrezygnowania mimo tego, że zarabiają dobrze.

Jak blisko TY jesteś od machnięcia ręką?

Oczekuj Najlepszego...
Ale Przygotuj Się Na Najgorsze

To niezmiernie ważne, żeby być optymistą i umieć podejmować ryzyko wierząc w to, że wszystko dobrze pójdzie. Ale równie ważne jest, żeby podejmując decyzje rozważyć za i przeciw.

Prowadząc własną firmę jest bardzo łatwo wpaść w pułapkę pozytywnego myślenia. Pozytywne myślenie to świetna rzecz, ale jeszcze ważniejsze jest realistyczne podejście do działalności.

Następnym razem, kiedy będziesz podejmować jakąś decyzję - np. dodając nowy produkt do swojego wachlarza ofert, albo robiąc cięcia w swoim budżecie, albo wchodząc w nowy układ partnerski - zrób liste dziesięciu możliwych negatywnych następstw. Nawet wtedy, kiedy już wiesz jaką decyzje podejmujesz. Nawet wtedy, kiedy nie ulega watpliwości, że zrobisz tak a nie siak - przygotuj się także na najgorsze.

Zawsze przeanalizuj w swoich decyzjach ten negatywny aspekt. Bo bardzo łatwo jest to przeoczyć, kiedy się koncentrujemy tylko na tym, co wywołuje w nas naturalny entuzjazm. Prowadząc firme nie możesz sobie pozwolić na trzymanie kciuków i na życie nadzieją, że wszystko pójdzie dobrze. To doprowadziło już do upadku niezliczoną ilość ambitnych ludzi. Pamiętaj więc o tym, żeby zachowując pozytywne podejście i oczekując tego co najlepsze, spodziewać się jednak także możliwie katastrofalnych efektów. Bo tylko wtedy możesz się na to przygotować.

Kiedy mówie o zbudowaniu systemu firmy, która działa - czesto podkreślam jak ważna jest dominacja na rynku. Sprecyzujmy więc na czym ta dominacja polega.

Bo nie na tym, że jesteś tak znany, że cała Polska mówi o tobie i o twojej firmie. Nie na tym, że twój znak firmowy jest znany wszystkim ludziom twojego miasta i nie na tym, że twoja firma jest największa w twojej branży, albo nawet w twojej niszy....

Moja Defincja Dominacji Na Rynku

Gdy ktoś w twojej grupie docelowej potrzebuje to, co twoja firma sprzedaje, ta osoba już się nie zastanawia, nie bierze pod uwagę konkurencji, tylko od razu wali do ciebie, bo twoja oferta jest dla nich jedynym logicznym rozwiązaniem!

Oczywiście, żeby stworzyć taką sytuację potrzebny ci jest marketing.
Bardzo SKUTECZNY marketing.

Kiedy mowa o marketingu musimy sobie zdać sprawę z tego, w jakim otoczeniu ten marketing dziś funkcjonuje. W ostatnich latach zrobił się w świecie potężny harmider. Wszędzie jest cała masa reklam i marketingowych ofert. Jest zatrzęsienie wszelkiego typu informacji. Na każdym kroku ktoś coś sprzedaje, do czegoś zachęca, do czegoś nawołuje. Wszędzie coś nam zachwalają i namawiają nas do kupna na okrągło na każdym kroku.

W Stanach szacuje się, że przez prasę, radio, telewizję, internet i inne media, przeciętny konsument jest wystawiony dziennie na ponad trzy tysiące komercyjnych informacji. Podejrzewam, że w Polsce jest teraz bardzo podobnie...

Gdy panuje taki harmider bardzo trudno jest się. Ludzie się przed tym natłokiem informacji bronią i niemal automatycznie wyłączają to ze swojego pola widzenia traktując reklamy jak zło konieczne.

Dzisiaj trzeba się solidnie wysilić, żeby sprawić, żeby klient zwrócił uwagę na twoje oferty reklamowe. A więc pytania, które chcesz sobie zadać i szczerze na nie odpowiedzieć to...

Kiedy wszyscy dookola krzycza mamy automatycznie tendencje do tego, żeby też krzyczeć tylko krzyczeć jeszcze głośniej. Bo trzeba przecież innych przekrzyczeć, żeby nas usłyszeli.

To nie jest skuteczne w marketingu.
Sugeruję, żeby zamiast krzyku zastosować szept.

Zamiast Krzyku Warto Zastosować SZEPT

Z reklamą szeptaną dzisiaj jest o wiele łatwiej się przebić niż z tym tradycyjnym krzykiem. To biznes z polecenia - a w internecie to marketing wirusowy. Powstały już na ten temat liczne książki.

Oczywiście to też nie jest proste. Tutaj też łatwo wejść w ślepy zaułek. Bo, żeby to było skuteczne, musisz wiedzieć co szeptać i żeby szeptać to do właściwego ucha :-)

Jednym zdaniem:
Reklama szeptana musi być także odpowiednio zorkiestrowana.

Koszty marketingu są dziś znacznie wyższe niż kiedyś. Można by sądzić, że skoro koszty reklamy i marketingu znacznie wzrosły i tyle jest dziś możliwości - bo mamy internet i reklamę telewizyjną, która jest o wiele tańsza niż kiedyś - można sądzić, że ponieważ to więcej kosztuje, to przynajmniej to daje dzisiaj lepsze wyniki.

Niestety tak nie jest. O wiele trudniej jest dziś przekonać klienta do tego, co mu chcemy zaproponować. Nawet, gdy już się nam uda usiaść z kimś twarzą w twarz. Ludzie są dziś o wiele bardziej sceptyczni niż kiedyś. Każdy z nas wykazuje się sporą dawką nieufności i nie ma się co dziwić. Chyba zwariowalibyśmy, gdybyśmy mieli zwracać uwagę na wszystkie propozycje.

Twoi potencjalni klienci także są bardzo sceptyczni wobec twoich ofert i wobec twoich obietnic...

Kiedyś na trzy „nie” przypadało jedno „tak”. Dzisiaj trzeba usłyszeć osiem razy „nie”, żeby usłyszeć wreszcie „tak”. Mamy więc trzy razy wyższe koszty za połowę mniej rezultatów!

Podstawa sukcesu firmy jest także dobre zrozumienie procesu sprzedaży. Większość przedsiębiorców jest z tym na bakier.

Generalnie rzecz biorąc, proces sprzedaży można podzielić na trzy główne etapy:

  1. przed zawarciem transakcji
  2. w trakcie zawieraniania transakcji
  3. po zawarciu transakcji
Proces przed zawarciem transakcji to tzw. prospecting. Szukanie potencjalnych klientów, reklama, kuszenie ofertą...

W trakcie - to budowanie relacji z klientem, wyszukiwanie jego potrzeb, tworzenie zainteresowania i negocjacje.

Po zawarciu transakcji - dostawa i proces zacieśniania więzów. Od tego zależy czy dostaniesz referencje i polecenia, czy klient wróci i czy zostanie klientem na życie.

Większość ludzi koncentruje się za bardzo na tych pierwszszych dwóch etapach - na poszukiwaniu nowych klientów i na zawieraniu transakcji. Kiedy juz klient kupi, opuszczają go i szukają następnego.

Tymczasem najlepsza okazja do stworzenia dominacji pojawia się na długo wcześniej zanim jeszze klient będzie zainteresowany tym co sprzedajesz. To własnie na grubo PRZEDtem trzeba sobie wyrobić zaufanie. I także trzeba kultywować relacje z klientami na długo PO zawarciu transakcji.

Tradycyjnie najwięcej zasobów zabiera pozyskiwanie klienta - przyciąganie i przekonywanie by coś kupil po raz pierwszy. Jednak im więcej czasu spędzisz na poznaniu klienta - tym mniej bedziesz potrzebować czasu, aby go do czegokolwiek przekonywać. W firmie, która dobrze funkcjonuje wystarczy po prostu klientom umożliwić kupowanie. Pamiętaj, że klienci kupują tylko wtedy kiedy chcą. Bardzo ciekawa sprawa z tym kupowaniem i sprzedawaniem. Ludzie nie lubią być manipulowanymi, nie lubią też, gdy się im sprzedaje, a jednak bardzo lubią... KUPOWAĆ!

Czy Ty Też Pomagasz Konkurencji? Mam dla ciebie ciekawą statystyke. Ilustruje ona jak ważne jest wytrwałe

podążanie za klientem i nie poddawanie się po kilku pierwszych kontaktach (wiekszość sprzedawców poddaje się po PIERWSZYM “nie”!) . Według danych zebranych przez największą amerykańską organizację zrzeszającą przedstawicieli handlowych, większość transakcji jest zawieranych nie w trakcie pierwszych, ale w trakcie dalszych konktaktów z potencjalnymi klientami...

Otóż statystycznie…

  - 2% transakcji zawiera się przy pierwszym kontakcie
  - 3% transakcji zawiera się przy drugim kontakcie
  - 5% transakcji zawiera się przy trzecim kontakcie
  - 10% transakcji zawiera się przy czwartym kontakcie
  - 80% transakcji zawiera się przy 5-8 kontaktach
Pierwsze cztery kontakty dostarczają tylko 20% - a następne cztery kontakty aż 80% zamkniętych transakcji!

Zadaj sobie teraz pytania: ile pieniędzy zostawiasz dla konkurencji nie rozwijając relacji z potencjalnymi klientami? Po ilu kontaktach w TWOJEJ firmie rezygnuje się ze sprzedaży? Od kogo kupuje ten klient, który nie kupuje od razu, ale dopiero po jakimś czasie, kiedy już dojrzeje z potrzebą zakupu - od ciebie czy od konkurencji?

Jeśli nie pozostajesz w kontakcie ze swoim potencjalnym klientem do momentu zakupu licząc na to, że to on będzie o tobie pamiętać i sam się pojawi, żeby kupić kiedy będzie gotowy, pozbawiasz siebie zarobków wspomagając jednocześnie swoją konkurencję!

Zdobywanie nowych klientów jest najtrudniejszą i najdroższą propozycją. Utrzymywanie tych, którzy raz już od ciebie kupili jest o wiele tańsze i łatwiejsze. Kluczem do sukcesu jest więc swego rodzaju obsesja na punkcie klienta którego już masz. Traktuj klienta jak partnera na całe życie - nie na jedną transakcję.

Zamiast się koncentrować tylko na szukaniu nowych klientów, stale wyszukuj jakie dodatkowe niezaspokojone potrzeby maja ci klienci, których już masz.

I stale zaspokajaj te potrzeby nowymi wartościowymi rozwiazaniami. Im częściej znajdziesz rozwiązania, które zaspakajają istotne potrzeby klientów, tym częściej stworzysz świetną okazję do tego by się znów z nimi skontaktować i tym częściej klient zechce coś od ciebie zakupić ponownie.

Koncentruj się na najbardziej wartościowych rozwiązaniach, bo za te najbardziej wartościowe rozwiązania twoi klienci zechcą najwięcej zapłacić. A im więcej zechcą zapłacić tym wyższe są twoje ceny.

Jak się ma w ręce tylko młotek to wszystko wyglada jak gwóźdź - dlatego tak się chce tym młotkiem walić.

Jest wiele metod marketingu, ale tylko kilka głównych, z których reszta jakoś wypływa. Kiedy prześledzono pięćset najszybciej rozwijających się firm w USA, okazało się, że wszyscy liderzy na rynku posługują się kombinacją wszystkich tych metod.

Oto te główne metody marketingu - kolejność nie gra roli:

  - tradycyjna poczta - katalogi, listy, pocztówki, itp.
  - reklama w mediach - prasa, radio, TV.
  - broszury.
  - kontakty osobiste.
  - edukacja klientów: semianria, telekonferencje , webcasty.
  - public relations - czyli relacje z mediami.
  - Internet: artykułī, email marketing, media społeczne itp.

  Ile z tych siedmiu metod stosujesz w swojej firmie? Jedną? Dwie? Trzy? To za mało - nie dziw się, jeśli trudno jest ci przyciągnąc do siebie wystarczającą ilość klientów!

  Jeśli masz do dyspozycji więcej metod marketingowych, nawet kiedy kilka z nich przestanie działać, a tak się zdarza pod wpływem różnego rodzaju wahań rynkowych (czasami nawet z powodu zmian pogodowych), ty masz zawsze marketing, który działa i zapewnia ci stały napływ klientów. A kiedy masz więcej potencjalnych klientów niż naprawdę potrzebujesz, nie ma potrzeby do panikowania, prawda?

  Oczywiście jest o wiele więcej metod i niekoniecznie musisz wybrać metody z tej wlaśnie listy. W zależności od tego, co sprzedajesz, co jest twoją grupą docelową możesz zastosować całkowicie inną kombinację. Tak czy siak, chodzi jednak o to, żeby mieć sporo tych metod. Żeby mieć wypracowany cały system marketingu.

  Nota bene, te zasady, o których mowa sprawdzają się w każdej branży, w każdym kraju, w każdej sytuacji gospodarczej. Mam klientów w różnych krajach na czterech kontynentach, w różnych warunkach ekonomicznych.

  To się sprawdziło w USA, ale także w Nowej Zelandii, w Hiszpanii, w Anglii, w Argentynie, nawet w Korei Południowej.

  No i oczywiście sprawdza się to także od wielu lat w Polsce.

  Jak więc dotrzec do potencjalnych klientów z tym, co masz im do zakomunikowania skutecznie i konsekwentnie, nawet bez zdawania sie na kosztowną reklamę?

  Jak spowodować by twoja firma...

  • była świetnym modelem?

  • zatrudniała szczęśliwych ludzi?

  • słuzyła zadowolonym klientom?


  • była liderem na rynku?

  • przynosiła satysfakcję i bardzo wysokie zyski
  Jak Sprawić, By Twoja Firma Przynosiła Przewidywane, Wysokie i Konsekwentne Rezultaty?

  Usystematyzuj działalność! To właśnie system pozwala zwykłym ludziom osiagać konsekwentnie niezwykłe rezultaty.

  Bez systemu nawet niezwykle utalentowani ludzie nie są w stanie konsekwentnie uzyskiwać choćby przecietnych rezultatów.

  Typowy przykład, który się przytacza już historycznie to McDonald..

  Wiele osób sądzi, że geniusz McDonalda polega na dobrych hamburgerach albo frytkach... Nie, nie nie!

  Geniusz McDonalda polega na tym, że jest to system - niezależnie od tego czy przyjdziesz do nich w środe czy w piątek, czy w niedzielę, w Warszawie, w Tokyo, czy w Pernambuco, możesz się spodziewac tej samej konsekwentnej jakości, tej samej porcji...

  To na oko nic specjalnego, ale każdy, kto zarządza firma wie, że wymaga to niezwyklej sprawności organizacyjnej, żeby mieć tyle restauracji rozsypanych po świecie, niemal codziennie otwierać nową i żeby każda z nich dawała te same rezultaty przez kilkadziesiąt lat.

  Takie rezultaty daje usystematyzowanie. Geniuszem jest to, że wszędzie jest to samo i tak samo, nawet jeśli pojedziesz do Paryża, do Moskwy albo do Tokyo, możesz się spodziewać tej samej jakości, tych samych porcji, tego samego standardu. Konsumenci ogromnie cenią taką przewidywalność.

  Geniusz McDonalda to system!

  Ty też stwórz sobie w firmie idealny standart dla wszystkich operacji. Reguły gry, wyrażone na piśmie, dokładnie opisany szczegółowy opis czynności niezbednych do przeprowadzenia każdej istotnej operacji, od której zależy sukces firmy. Począwszy od najważniejszych, a skończywszy na tych drobnych, z pozoru niezbyt ważnych.

  Pamiętaj, że nie ma tak naprawdę wielkich rzeczy - wszystkie wielkie rzeczy składają się z wielu małych rzeczy.

  Ten system powinien objąć wszystkie główne metody komunikowania - szablony listów, emaili, rozmów telefonicznych, spotkań, oczywiście także reklamę, działanie witryny internetowej itp.

  I nie tylko chodzi tu o system marketingu - ale o system całej twojej działalności. Na przykład: system na przyjmowanie nowego klienta, system na dostarczenie produktu/usługi, system komunikacji wewnętrznej itp.

  Kiedy będziesz to mieć na piśmie, o wiele łatwiej jest pamiętać o szczegółach, o wiele łatwiej jest więc mieć konsekwetnie świetne rezultaty i co ważniejsze, o wiele łatwiej jest rezultaty mierzyć.

  To, co jest wyrażone na piśmie o wiele łatwiej porownywać i usprawniać, a kluczem do sukcesu jest stała innowacja.

  Prawdopodobnie Już Masz JAKIŚ System, Który Działa ale...

  To cię może zdziwić, ale założe się, że już masz jakiś system - coś co robisz stale w ten sam sposób, choć nie jest to udokumentowane. I ten twój system przynosi ci konsekwentnie jakieś wyniki. Bo masz już jakieś nawyki i podobny sposób reagowania w podobnych sytuacjach. A to już zalążki systemu

  Pytanie jednak, czy ten system daje ci wyniki, które chcesz miec? Chyba nie, skoro czytasz ten raport. Wiesz, że jest wręcz odwrotnie. Ten system, który masz prowadzi cię stale w ślepe zaułki. Jeśli chcesz mieć inne wyniki - pora zmienić system.

  Definicja Szaleństwa: Spodziewać się lepszych wyników robiąc stale to samo.

  Jak Usystematyzować Działalność

  Wyodrębniłam osiem głównych systemów, które stanowią podporę firmy. Obiecuję ci, że jeśli wprowadzisz podobne systemy u siebie i jeśli będziesz pracować konsekwentnie nad ulepszaniem każdego z nich, osiągniesz wyniki, o jakich ci się nawet nie śniło.

  Dwie rzeczy są tutaj niezwykle ważne :

   1. Musisz wiedzieć co trzeba zrobić, co ma być twoim następnym krokiem. Potrzebna ci jest wiedza co zrobić i jak to zrobić, żeby te systemy wlaściwie działaly. Nie zdawaj się tutaj na intuicję albo na uczenie się na własnych błędach.

   2. Potrzebna ci jest także konsekwencja w działaniu. Sama wiedza jest bezwartościowa, jeśli jej konsekwentnie nie wprowadzasz w życie.

  Jeśli weźmiesz każdy z tych ośmiu systemów, które przedstawiam poniżej i popracujesz konsekwentnie nad każdym z nich z osobna, choćby tylko cztery godziny tygodniowo (nawet dwie godziny czasami wystarczą), jeśli będziesz się stosować do moich rad - będziesz mieć zaskakujące rezultaty.

  Można bardzo wiele zrobić w cztery godziny - cztery godziny tygodniowo to wystarczająco dużo czasu na to, żeby uzupełniać swoją wiedzę i konsekwentnie usprawniac te systemy.

  Kiedy robisz to konsekwentnie, ulepszasz każdy z tych systemów siedem razy w ciągu jednego tylko roku. Siedem konsekwentnych innowacji rocznie w każdym z tych ważnych systemów to dużo.

  Te cztery godziny tygodniowo mogą ci dać ogromny rozpęd.

  A wiec co tydzień ulepszaj kolejny system i po ośmiu tygodniach wracaj znowu do pierwszego -- i tak tydzień po tygodniu...

  Oto te osiem systemów, w których się mieści to, co najważniejsze dla rozwoju małej firmy:

   1. Pierwszy system to twoja wizja. Mało kto ma to opracowane na piśmie - większość przedsiębiorców ma jakiś mglisty zarys, przymierzają się do tego, żeby ustalić cele i plan, ale rzadko kto nawet wie, to ma. Czy w ogóle wiesz, że trzeba mieć misję?

   2. Drugi system to grupa docelowa i unikalność firmy - tutaj znów większość właścicieli firm koncentruje się za bardzo na dzisiaj i na jutrze. A trzeba mieć strategię opracowaną tak, by wiedzieć dokąd naprawdę zmierzasz i w jaki sposób tam najłatwiej jest dojść. Koncentrując się tylko na wygraniu bitwy, można łatwo rzegrać całą wojnę. Biznes można porownać do wojny - choć szczerze mówiąc nie lubię tego porównania.

   3. Trzeci system to system przyciągania klientów. To twój marketing. To reklama. Dobry marketing zapewni ci stały napływ dobrze kwalifikowanych osób zainteresowanych zakupem tego, co oferujesz na sprzedaż.

   4. Czwarty system to zamiana zainteresowania w transakcje, czyli sprzedawanie. Samo zainteresowanie tym, co robisz nic ci nie da, jeśli ten system sprzedawania będzie szwankować. A niestety to na ogól szwankuje. Czasem nawet twoja reklama i większe zainteresowanie tym, co tworzysz może tylko pomóc konkurencji sprzedać więcej. Oj - to boli!

   5. Piąty system to zarządzanie czasem i planowanie. Jeśli nie masz czasu na to, by się zająć tym, co ważne, to nie masz szans na sukces firmy. Zarządzanie czasem wymaga stałej koncentracji. Musisz pamietac, że w miarę jak twoja firma się rozwija, także zapotrzebowanie na twój czas rośnie. Nie da się zwiększyć ilości godzin jakimi dysponujesz - można jednak tym czasem i energią lepiej goospodarować

   6. Szósty system to internet - internet to cały "równolegly" świat. To działanie twojej witryny i system kontaktowania się przez e-maile. To reklama w sieci, wykorzystanie technologii i portali społecznościowych. To sprzedawanie i budowanie marki w internecie, to budowanie listy mailingowej i zwiększanie bazy potencjalnych klientów. To jest wielki system.

   7. Siódmy system to zasoby ludzkie. To twoje grono partnerów, doradców, twoi pracownicy i współpracownicy. Jak znależć tych najlepsze osoby do zespołu i jak ich zatrzymać

   8. Ósmy system to system usprawnianie - tak to też musi być usystematyzowane!

  image
  Potrzebny ci jest także system księgowości

  Nie opisałam powyżej jeszcze jednego arcyważnego systemu: systemu finansów i ksiegowości. Musisz zadbać o finanse. Ale to jest system, który wychodzi poza moją ekspertyzę. W każdym kraju są inne przepisy, całkiem inne wymagania, nawet inne ulgi finansowe. Ogromnie ważne, żeby sie do tych przepisow dostosować i żeby wykorzystać wszystkie udogodnienia.

  To wymaga pomocy doradcy finansowego - koniecznie zaangażuj specjalistę, żeby ci ten system zorganizował.

    Wiele palących problemow znika, gdy te systemy są wprowadzane stopniowo w życie. Przyjrzyjmy się teraz z bliska każdemu z tych systemów....

  System 1: Twoja Wielka Wizja

  Ten system to twoja siła napędowa. Bo to właśnie twoja wizja powinna być podstawa rozwoju firmy. Wiekszość przedsiębiorców chce to szybciutko przeskoczyć i na ogół niestety przeskakują. Dlatego efektem jest to, że później zmagają się latami. Nie można zbudować porządnego budynku na kiepskich fundamentach, nawet psiej budy porządnie nie zbudujesz bez planu,. Nie można też zbudować porządnej firmy bez podstaw.

  W skład pierwszego systemu wchodzą takie rzeczy jak: Twoj Idealny Scenariusz. To dokładny opis jak twoja firma - i twoje życie - będzie wyglądać, kiedy już zbudujesz to, co budujesz.

  Większość włascicieli małych firm nie potrafi szczegółowo opisać, jak to będzie wyglądać, kiedy już będzie gotowe. Bo tak naprawdę to nie wiedzą, co dokładnie chcą zbudować.

  A ty? Czy wiesz dokładnie CO tworzysz?
  Większość ludzi nie wie. Jeśli nie wiesz, to się nie dziw, że budujesz coś innego - coś czego tak naprawdę nie chcesz!

  W tym systemie mieści się także inspirująca wizja - z podkreśleniem słowa "inspirująca". Bo twoja wizja musi inspirować. Nie tylko ciebie - ale także innych. Bo nic wartościowego nie da się zbudować bez pomocy i poparcia innych, a żeby mieć to poparcie i pomoc, trzeba miec zaufanie innych, ich szczere chęci, zaangażowanie. A ludzie się w nic nie angażują, jeśli nie chcą się zaangażować.

  Twoja wizja musi więc być dość konkretna, żebyś mógł się nią podzielić i inspirować nią. Samego siebie przede wszystkim, ale także partnerow, współpracowników, klientów, nawet media. Bez tego nie będziesz mieć wystarczającego poparcia... W systemie pierwszym mieści się też jasno określona misja firmy.
  Oczywiście, cele osobiste, cele firmy i plan ich realizacji.

  Sporo tego, prawda? Nie da się tego opracować za jednym posiedzeniem. A tak wlaśnie większość ludzi do tego podchodzi - na początku działalności spędzaja tygodnie na pisaniu biznes planu całkowicie zaniedbując inne systemy. A potem o tym całkowicie zapominają. Tymczasem chodzi o to, żeby zrobić co się da w jednym tygodniu, a w następnym tygodniu przejść do następnego systemu i znów do następnego za tydzień. Chodzi o to, żeby regularnie, każdego tygodnia wprowadzać usprawnienia. Te konsewentne usprawnienia są najskuteczniejszą drogą do trwałego sukcesu małej firmy. Pierwszy system to jednak podstawa - i właśnie tutaj trzeba zacząć. Większość przedsiębiorców nie przywiazuje wystarczającej wagi do stworzenia podstaw sukcesu firmy... Nie bierz z nich przykładu.

  System 2: Grupa Docelowa - Unikalność

  Większosc firm niestety nie ma ŻADNEJ, ale to absolutnie żadnej strategii działania. Ot, działaja sobie po prostu z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc, żeby jakoś związać koniec z końcem. Żeby się utrzymać na fali i zapewniając jakieś tam dochody właścicielowi, który się jednak rzadko kiedy zastanawia nad tym, jaką rolę firma może, a nawet powinna odgrywać na rynku. Jaką markę powinna jego firma reprezentować? Co tak naprawdę jest celem działalności firmy?

  Kiedy się dba tylko o dzień jutrzejszy - bez wizji na przyszłość - trzeba spędzić bardzo dużo czasu na tzw. gaszeniu pozarów, które ciągle w firmie wybuchają.

  Widać tutaj od razu jak ważna jest wizja i cały ten pierwszy system, o którym pisałam powyżej. Bez tego systemu pierwszego ogromnie trudno jest stworzyć strategię i dobry plan działania. Bez systemu pierwszego właściwie nie da się stworzyć systemu drugiego. No, bo jak tu opracować długoplanową strategię, jeśli się nie ma wizji i nie wiemy dokładnie co chcemy zbudować?

  Strategia firmy polega m.in. na odpowiednim wybraniu grupy docelowej – tak, żeby to firmie sprzyjało, nie przeszkadzało w przyciąganiu najlepszych klientów i w ogóle w spełnianiu misji.

  Dobra strategia to skuteczny plan, który najszybciej realizuje twój idealny scenariusz. Ten system, to także dpracowana unikalność firmy. Strategia to także określenie kim jest twój idealny klient i konsekwentne budowanie swojej marki...

  Chcesz sobie odpowiedzieć na następujące pytania: • Co na dłuższą metę moja firma się stara osiągnąć? • Czy moja wizja zapewnia mi poparcie innych? • Czy ta strategia, którą ma moja firma pomaga mi zmierzać szybciej w stronę spełnienia moich marzeń? • Czy mam w ogóle konkretną strategię firmy?

  System 3: Reklama - Pozyskiwanie Klientów.

  Co osiem tygodni powinieneś poświęcić te cztery godziny na usprawnianiu systemu pozyskiwania klientow. Bo pozyskiwanie klientów to tętnica firmy.

  A więc, w jaki sposób ich znajdujesz? Czy masz wystarczajacą ilość nowych klientów, żeby rozwijac się tak szybko jak potrzebujesz, żeby dojść do tego celu do którego zmierzasz na czas?

  Kim jest twój idealny klient?

  Jesli nie wiesz, kim jest twoj idealny klient, pewnie starasz sie przyciagac klientow jak leci i jak leci ich akceptujesz. Jak z każdym celem, kiedy wiesz, co chcesz, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że to dostaniesz. A wiec, jeśli znasz profil idealnego klienta jest o wiele prawodopodobne, że bedziesz takich właśnie klientow do siebie przyciagać, bo będziesz ich bardziej dostrzegać.

  image

  "Nie wiem co jest kluczem do powodzenia, ale wiem z pewnością, że kluczem do niepowodzeń jest starać się przypodobać wszystkim". ~ Bill Cosby

  W tym systemie mieści się także coś, co nazywam świętą obsesją.

  Stałe ulepszanie traktowania klienta. Tak jakbyś miał obsesje na jego punkcie (a powinieneś mieć).

  Jeśli to nie jest usystematyzowane, to raz jest tak a raz inaczej - raz wyśmienicie, raz tylko dobrze, raz tak sobie, a raz byle jak...

  Musisz więc wprowadzić tutaj standart obsługi klienta i system, który zapewnia, że jakość tej obsługi jest konsekwentnie na tym samym poziomie. Nie raz tak, a raz inaczej. Bo trwałe zaufanie się buduje na tym, co trwałe. A więc stale ulepszamy ten system -- a jest dużo do ulepszania, prawda?

  Innym elementem tego systemu jest coś co nazywam "farmą ludzi". Bo tak jak hoduje się pomidory albo kwiatki, tak się także hoduje relacje z ludźmi. Jeśli będziesz do tego przywiązywać wagę, dbać o te delikatne roślinki, podlewać, nawozić, plewić -- będziesz mieć znakomite wyniki. Jeśli nie, bedziesz mieć bardzo wątłe relacje z ludźmi i pełno chwastów nie wiadomo skąd…

  Innym pod-systemem o którym często mówię w czasie szkoleń jest "Lista 100" - to system, który umożliwia skuteczne ubieganie się o tych najbardziej pożądanych, najbardziej intratnych, najbardziej idealnych klientów. Ten system pozwoli ci na to, by zdobyć zaufanie niemal każdej osoby, której zaufanie chcesz pozyskać - jako klienta, partnera, zwolennika. Jeśli tylko bedziesz się na tym systemie stale koncentrowac i konsekwentnie robić to, co przynosi wyniki.

  Moi klienci mają tutaj zadziwiajacą średnią sukcesu: okolo 75%. To znaczy, że jeśli wybierzesz sobie 100 idealnych klientów, masz ogromną szanse na to, aby 75 z nich zostalo twoimi klientami. To bardzo wysoka liczba (pamiętaj, że nikomu nie udaje się pozyskać wszystkich - nawet BOGOM się to nie udaje!)

  System Poleceń i Rekomendacji

  W tym systemie mieści się też system poleceń. Każdy, kto ma biznes dlużej niż przez tydzien wie, jak wielka jest wartość klientów z polecenia w porównaniu z tymi, którzy przychodzą ot tak, z ulicy.

  Jednak w większości wypadków właściciciele firm nic konkretnego nie robią, żeby mieć tych poleceń więcej, żeby w ogóle te polecenia w jakiś sposób otrzymywać. A tymczasem jest wiele prostych metod, ktore mogą podwoić, potroić albo nawet jeszcze bardziej zwiększyć ciągle zgłaszających się klientów z polecenia.

  image
  Działalność bez reklamy to jakby puszczać oko w ciemności. Ty wiesz co robisz, ale nikt inny tego nie widzi.

  Tak, skuteczna reklama JEST dźwignią handlu. A więc reklama to także cały pod-system w tym systemie marketingu.

  Aaaaach, reklama. Jest tutaj tyle bałaganu. Większość "speców od reklamy" nie potrafiłoby chyba sprzedać wody na pustyni, gdyby musieli się swoją własną reklamą w tym celu posłużyć.

  Bo większość reklam tworzonych przez agencje reklamowe powstaje, żeby zaspokoić potrzeby estetyczne albo, żeby się przypodobać osobie zlecającej reklamę. Albo jeszcze gorzej: żeby to było kreatywnym popisem tych, którzy zajmują się jej tworzeniem. Wielki nacisk się stawia na kreatywność, bo agencje chcą wygrywać nagrody, a nagrody wręczane są za najbardziej kreatywne prace.

  Ale przecież zadaniem reklamy nie jest, żeby zwaracała uwagę swoją oryginalnością. Celem reklamy nie jest umilanie życia osobom, które czytaja czasopisma, oglądają TV albo słuchaja radia. Celem reklamy nie jest spowodowanie, żeby o reklamie się mówiło, ale żeby ktoś kto jest zainteresowany tym, co jest reklamowane jak najszybciej się z tobą skontaktował.

  Czy reklama jest oryginalna czy nie - to jest sprawa całkowicie drugorzędna. Najskuteczniejsze reklamy są zresztą z punktu widzenia kreatywności nieciekawe i nudne!

  Tak czy siak, jeśli się więc reklamujesz, to co osiem tygodni chcesz przeanalizować wyniki, warto też reklamę podkręcić i ulepszać system podążania za tymi osobami wyłowionymi z tłumu, itp.

  W swoim szkoleniu uczę ponad 50 sposobów na pozyskiwanie klientów - reklama w mediach to tylko jedna z głównych metod.

  Nie musisz stosować reklamy w mediach, żeby twój marketing dobrze działał. Musisz jednak mieć kilka zróżnicowanych metod przyciągania klientów, żeby być uniezależnionym od fluktuacji na rynku i kaprysów życia. Bo raz jedna metoda działa, a inna pada - a po jakimś czasie jest znowu na odwrót.

  A wiec, ile masz usystematyzowanych metod na pozyskiwanie klientów? Jeśli nie masz systemu, który daje ci konsekwentnie pożądane i przewidywane wyniki, to czy możesz się dziwić, że nie masz niewystarczajacej ilości klientów, w których możesz przebierać jak w ulęgałkach i przyjmowac tylko tych, którzy przynosza ci największe korzyści?

  System 4: Finalizowanie Sprzedaży Tutaj chodzi o to żeby składnie, w elegancki sposób doprowadzić do sfinalizowania transakcji i zamienić potencjalnego klienta w kupującego.

  Chodzi też o to, żeby klient był tak zadowolony z tego, co kupił, żeby mu się tak spodobał proces zakupu, że pojdzie w świat, albo przynajmniej w Polskę i na Facebooka żeby o tym powiedzieć innym i zachęcić ich do tego, by od ciebie kupowali.

  Ten system opiera się na znajomości podstaw obsługi klienta w 21 wieku. A to całkiem inaczej wygląda teraz niż w 20 wieku - choćby kilka lat temu, gdy ludzie nie mieli dostępu do internetu i w Polsce panowal jeszcze inny ystem ekonomiczny.

  Chodzi tutaj o zrozumienie procesu sprzedaży i o to, by wykazać się emaptią, żeby umieć to przekazać klientom tak, żeby oni tę empatię odczuli. Chodzi o aktywne słuchanie. W tym systemie mieszczą się także wszelkiego rodzaju prezentacje i demonstracje mające na celu uświadomienie potencjalnym klientom wartości tego, co oferujesz.

  Zastanów się - ile pieniędzy zostawiasz dla swojej konkurencji nie finalizując większej ilości transakcji z tymi, którzy początkowo są zainteresowani tym, co sprzedajesz, ale jednak od ciebie w końcu nie kupuja, tylko kupuja to gdzie indziej?

  Kiedy ktoś, kto mógłby kupić od ciebie, ale po zainwestowaniu przez ciebie wysiłku i czasu, jednak kupuje od innych - to dzięki twojej pracy twoja konkurencja się rozwija, a ty słabniesz!

  Wprawiaj Swoich Klientów w Zachwyt

  To jest także system dostarczania tego, co sprzedajesz do klienta. Czy to jest usługa, czy przedmiot, trzeba to jakoś klientowi dostarczyć.

  Jeśli masz sklep, to może polegać tylko na jakości opakowania i usmiechnięciu się, kiedy się wrecza klientowi resztę (a można jeszcze tutaj o tyle wiecej!)

  Moja fryzjerka na zakończenie robi mi masaż ramion i karku - to wprowadza mnie zawsze w zachwyt i po wyjściu nie moge się powstrzymać od tego, by o tym opowiadać na prawo i lewo.

  Można tyle drobnych rzeczy dodać do tego, co robimy dla klienta!

  Klienci mają trzy sposoby oceniania tego, co robimy:


   - cena
   - jakość
   - proces
  Staraj się celować we wszystkich tych trzech elemetach oceny - bo wtedy własnie masz największe szanse na to, żeby zasłużyć na ten zachwyt, a co za tym idzie na to, żeby klienci byli wobec ciebie lojalni, żeby chcieli wrócić po więcej i żeby cię chcieli polecić innym...

  image

  Na Czym Polega Magia Disneylandu?

  W słynnych parkach Disneya zaobserwowano, że przeciętny gość styka się z 60 osobami zatrudnionymi przez Disneya DZIENNIE. Jako jedną z głównych strategii postawiono zatem, że wszystkie te zetknięcia mają być jak najbardziej "magiczne" w odczuciu klienta.

  A więc każda możliwa sytuacja jest z góry przewidziana i starannie wyreżyserowana. Ich celem jest stworzenie sytuacji, że po prostu NIE MA zetknięcia się z kimś w Disneyu bez tego niezwykłego wrażenia "wow, jest tutaj naprawdę magicznie".

  Ty także chcesz sobie wypracować listę swoich momentów prawdy. To to te momenty, kiedy klient ma do czynienia z tobą i z twoją firmą. Wówczas możesz się skoncentrować na tym, żeby coraz bardziej uatrakcyjniać każdy z tych momentów. Tak, żeby każdy kontakt był dla twojego klienta albo potencjalnego klienta jak najbardziej magiczny

  Większość ludzi ogranicza się do podziękowania. To lepsze niż nic, ale jeśli chcesz mieć świetnie funkcjonujący biznes i nie martwić się o konkurencję, potraktuj te momenty prawdy jak osobny system. Tutaj usystematyzowanie pozwoli ci stworzyc klienta na życie, a to sprawi, że nie będziesz potrzebować wielu nowych klientów.

  Taką konsekwentnie wysoką jakoscia procesu kupowania i obsługi będziesz także przyciągać do siebie coraz więcej najlepszej jakości klientów - tych klientów, których najbardziej chcesz mieć.

  Ważne jest też by znać wartość swojego klienta. To można dokładnie w złotówkach wyliczyć. Kiedy wiesz ile jest wart twój klient, możesz też łatwo wyliczyć ile można i nawet powinno się zainwestować, żeby sobie takiego klienta na życie zaskarbić...

  Pytania, które chcesz sobie teraz zadać to:

   - Czy znam prawdziwą wartość mojego typowego klienta?
   - W jaki sposób mogę tę wartość konsekwentnie podwyższać?
   - Ile warto zainwestować żeby zdobyć jednego klienta na życie?
  Co osiem tygodni poświęć więc temu przynajmniej cztery godziny.
  Właśnie ulepszaniu tego systemu.

  System 5: Zarządzanie Czasem i Energią

  To system planowania dni, tygodni, miesięcy, roku. Często mówi się, że czas to pieniądz - to nieprawda! Czas ma o wiele większą wartość niż pieniądz. Nie odzyskasz straconego czasu za żadne pieniądze!

  Dlatego co osiem tygodni poświęć cztery godziny czasu właśnie na ulepszanie swojego systemu zarządzania czasem. Trzeba tutaj swój czas zainwestować, żeby później mieć więcej czasu do dyspozycji. Tak jak inwestuje się pieniądze, żeby mieć więcej pieniędzy.

  Niektórzy moi klienci biorą nawet cały dzień wolnego co tydzień na pracę nad systemem. I to właśnie oni mają najlepsze wyniki -- bo tego typu praca to najlepsza inwestycja. Wszystko inne warto oddelegować, żeby znaleźć więcej czasu na rozwijanie swojej firmy.

  To także umiejętność tworzenia odpowiednich list i umiejętność delegowania. To też umiejętne radzenie sobie z przerywaniem, nawet przygotowanie sie z góry na to, że będą ci przerywać.

  Ciągłe telefony, albo ktoś nagle coś chce kiedy właśnie masz coś ważnego przed sobą. Jak tu grzecznie odmowiĆ? Nie zrealizujesz tego, co chcesz w życiu zrealizować bez umiejętnego odmawiania. I w ogole bez dobrego zarządzania czasem. Bez umiejętności koncentrowania się na tym, co ważne, nie na tym, co tylko pilne.

  Bez tego nie ma nawet co marzyć o sukcesie!

  System 6: Wykorzystanie Internetu

  Internet to cały świat wirtualny - zależnie od tego czym się zajmujesz, to może być nawet twoja najważniejsza realność.

  W tym systemie się mieści skuteczna witryna stworzona z myślą o dobrze wybranej grupie docelowej. Tworzenie treści, która dostarcza edukacji twoim potencjalnym klientom. Reklama w sieci, tworzenie bazy zainteresowanych, lista mailingowa, email marketing, blog, system zamawiania, system podążania, facebook i inne media społecznościowe, programy partnerskie, marketing wirusowy...

  Warto sobie zadać tutaj takie pytania:

   - Czy moja witryna jest stworzona wokól potrzeb klienta?
   - Czy internet przynosi mi dochody, czy jest tylko kosztem?

   System 7: Twoje Zasoby Ludzkie

   To twój zespół. To system wspomagania. Bo cokolwiek budujesz, samemu ci się nie uda. Potrzebujesz ludzi.

   A więc to jest twój system zatrudniania i utrzymywania pracowników. To jest także coś, co w wiekszości firm kompletnie nie działa. Pracowników angażuje się raczej przypadkowo.

   Ludzie często mnie pytaja: "Co zrobić, żeby umotywować moich pracowników?" - Moja odpowiedź: przede wszystkim zatrudniaj pracowników, którzy JUŻ są umotywowani.

   Oczywiście dużo można zrobić, żeby ich dodatkowo motywować, rozwijać, żeby podwyższać im poprzeczkę. Ale generalnie rzecz biorąc, z pustego nawet król Salomon nie potrafiłby nalać. A więc nie wydusisz ambitnej działalności od osoby, której ambicji brak.

   Trzeba tutaj sobie stworzyć system wyszukiwania i zatrudniania idealnych pracowników. Podobny, ale jednak inny system będzie dla administracyjnego asystenta i całkiem inny system dla idealnego sprzedawcy...

   Znalezienie i utrzymanie świetnego sprzedawcy może dosłownie wystrzelić twoją firmę na orbitę sukcesu, pozostawiając daleko w tyle konkurencje. Niestety, większosc przedsiębiorców tutaj się właśnie wykłada, nie wiedząc nawet, jakie kryteria przyjąć szukając super sprzedawcy.

   Trzeba też mieć system na budowanie i rozwijanie zespołu. I system wynagradzania. Jeśli chodzi o wynagradzanie, nie chodzi tutaj tylko o to, by pracowników wynagradzać finansowo, choć to też ogromnie ważne. Ale często można pracownikom płacić bardzo umiarkowane pensje, nawet MNIEJ niż płacą inni, a jednak całkowicie zaskarbić sobie ich lojalność.

   Co dobrzy pracownicy oczekują od firmy?

   Od lat tlumaczę właścicielom firm, że wynagrodzenie nie jest aż tak ważnym motywatorem do pracy jak się na ogół przyjmuje.. Inne elementy są dla dobrego pracownika na ogół o wiele ważniejsze niż wysokość wynagrodzenia. Szczególnie dla tych pracowników, których naprawdę chcesz przyciagnąć.

   Na moją sugestię jedna z moich klientek przeprowadziła kiedyś ankietę wśród pracowników. Jej celem było sprecyzowanie jakie oczekiwania mają pracownicy wobec firmy.

   Oto tylko niektóre odpowiedzi pracowników:

    1. Chcą czuć się doceniani i ważni.
    2. Oczekują by właściciel im okazywał, że mu zależy, że jest lojalny wobec pracownika, że słucha go i rozumie.
    3. Oczekują konkretnego określenia celów firmy.
    4. Chcą być obdarzani pochwałami, gdy na to zasługują.
    5. Chcą się rozwijać. Oczekują od firmy programu rozwoju.
    6. Chcą mieć świadomość, że przyczyniają się do sukcesu innych ludzi, współpracowników, klientów, własciciela firmy...
    7. Chcą mieć wsparcie merytoryczne w razie wątpliwości kiedy nie są pewni czy prawidłowo rozwiązują problem.
    8. Oczekują opowiedniej atmosfery pracy - powinna być otwarta, ciepła, pozytywna, zachącajaca i twórcza
    9. Oczekują nagradzania za efekty, rownież za wysiłek, jaki został włożony nawet wtedy kiedy brak pożądanych efektów.
    10. Chcą wykonywać pracę, którą lubią i potrafia wykonywać.
   Ciekawe, prawda? Wiele można zaoferować pracownikom w dodatku do, a nawet zamiast, podwyżki. Pieniądze nie są najważniejsze!

   System 8: Konsekwentne Ulepszanie Systemu

   Co osiem tygodni chcesz zająć się ulepszaniem tych wszystkich systemów i innowacji wprowadzonych w poprzednich tygodniach. Musisz w systematyczny sposób wracać do tych procesów i stale je usprawniać. Twój biznes, żeby działał, musi być usystematyzowany.

   Pamiętaj, że znaczenie osiąga się w trakcie procesu. Sukces nigdy nie jest rezultatem jednorazowego zrobienia czegoś - sukces jest rezultatem konsekwentnego działania rozłożonego w czasie.

   Magiczny Klucz do Sukcesu

   Jak widzisz, masz sporo zaległości, prawda? A więc ogromnie ważne, żeby się zacząć bardziej koncentrować na pracy *NAD* firmą, nie tylko na pracy *W* firmie. Moźesz dużo oddelegowac, ale tego pracowania nad firmą oddelegować nie można.

   Najważniejsze w tym wszystkim jest konsekwentne dzialanie. Małe kroczki ale konsekwentne są jedynym sposobem na skuteczne usprawnianie działalności.

   Radzę ci przechodzić co tydzien do kolejnego systemu. Jeśli poświecisz temu cztery godziny tygodniowo, po dwóch miesiącach będziesz mieć za soba 32 godziny pracy nad najważniejszymi elementami działalności!

   Ale to dopiero początek. Po ośmiu tygodniach wróć znowu do systemu pierwszego. Znowu poświęcając temu cztery godziny tygodniowo. W następnym tygodniu znowu przejdź do systemu drugiego, potem do trzeciego itd.

   Za każdym razem kiedy wracasz do danego systemu, zajmij sie innym problemem, innym zadaniem, innym pod-systemem. Za każdym razem usprawniaj jeden konkretny odcinek działania.

   W ten sposób w ciągu jednego roku usprawnisz każdy z tych systemów przynajmiej siedem razy. To prawdziwy progres!

   Gdzie Znaleźć Konkretne Informacje
   Na Temat Tych Ośmiu Systemów?

    Pierwsza możliwość...
    Na podstawie tego raportu wiesz już z grubsza co trzeba zrobić. Możesz więc teraz na własną rekę szukać konkretnych wskazówek.

    To oznacza jednak, że będziesz tracić masę czasu na wyszukiwanie informacji i na dodatek jak coś znajdziesz, to niestety nie wszystko złoto co się świeci. Wprawdzie w internecie aż się roi od wszelkiego rodzaju porad, większość to zasłyszane pólprawdy w najlepszym wypadku - a w najgorszym wypadku całkowite bzdury.

    Szukając wskazówek na własna rękę będziesz dalej kręcić się w kółko i usprawniać działalność metodą prób i błędów. To, jak wiesz już z doświadczenia, to nie zdaje egzaminu...

    Największe straty przynoszą
    niewykorzystane możliwości!

    Druga możliwość...
    O wiele logiczniejsze jest drugie wyjście.
    Jeśli chcesz osiągnąc sukces jak szybciej, możesz zainwestować w mój program "Dynamiczny Rozwój Firmy" który jest ekspressową drogą do realizacji twoich marzeń.

   Oto w ogromnym skrócie opis tego programu ...

   Sesja 1: Tworzenie Wielkiej Wizji Twojej Firmy • Co to znaczy być unikalnym w działalności swojej firmy. Jak stworzyć prawdziwie unikalny branding i w jaki sposób to wykorzystać, żeby uzyskać przewagę konkurencyjną • Jak uniknąć największych pułapek (zdziwisz się gdzie są te największe pułapki) • Jak wykorzystać podstawową wiedzę na temat psychologii w motywacji siebie, swoich pracowników i w marketingu • Co to jest NAPRAWDĘ inspirująca wizja. Stworzenie idealnego scenariusza dzialałności twojej firmy w oparciu o twoje najważniejsze wartości życiowe • Jak stworzyć misję, która sprawia, że ludzie autentycznie CHCĄ ci pomóc realizacji twoich celów.

   Sesja 2: Grupa Docelowa - Unikalna Propozycja • Jak zawęzić rynek żeby maksymalnie zarabiać • Największe błędy przy wyborze niszy i jak ich uniknąć • Ustalenie profilu twojego idealnego klienta • Jak zdobyć i utrzymać swoją pozycję na rynku • Stworzenie prawdziwie dochodowej unikalności • Co to jest marka (branding) i jak ją stworzyć

   Sesja 3: Reklama i Przyciąganie Klientów • Najskuteczniejsze i najmniej kosztowne metody pozyskiwania klientów • Jak pisać tak, żeby twoi potencjalni klienci odpowiadali na twoje oferty i inne wezwania • Jak obliczyć wartość klienta i jakie znaczenie to ma dla ciebie w marketingu (ogromne!) • Najkosztowniejsze pomyłki w reklamie i jak ich uniknąć • 56 sposobów na pozyskiwanie klientów (większość z nich prawie nic nie kosztuje) • Jak reklama może ci pomóc w rozwoju firmy • 10 składników idealnego anonsu reklamowego, które gwarantują, że wielu zainteresowanych się zgłasza • Skąd wiedzieć z całą pewnością, że twoja reklama zdaje egzamin (wysokie zainteresowanie jest często pulapką) • Jak spowodować, że twoja firma jest stale polecana • Jak uprawiać farmę ludzi wybierając najlepszych klientów, takich o jakich możesz w tej chwili tylko marzyć (zdziwisz sie jak wielu z nich zacznie kupować właśnie od ciebie!) • Jak stworzyć plan marketingowy który działa i którego się będziesz naprawdę trzymać

   Sesja 4: Jak Zwiększyć Sprzedaż • Na czym polega siedem etapów procesu sprzedaży i jak ten proces wykorzystać, żeby sprzedawać więcej • Co musisz zacząć robić, żeby zamieniać dramatycznie większą ilość zainteresowanych w kupujących (to bardzo proste a prawie NIKT tego nie robi) • Jak umówić się na spotkanie z prawie każdym, z kim chcesz sie spotkac osobiście i jak na takim spotkaniu, zrobić świetne wrażenie (nie to co myślisz!) • Jak tworzyć oferty, które są chętnie akceptowane • Jak udzielać świetnych gwarancji a jednocześnie zapobiegać reklamacjom i zwrotom • Które cechy musisz w sobie wyrobić, żeby zwiększyć ilość transakcji - i jak te cechy w sobie wyrabiać.... • W jaki sposób większość klientów cię ocenia i jak to wykorzystać wprawiając ich często w zachwyt • Jak spowodować, że klient kupuje od ciebie częściej i więcej za jednym zamachem • Jak zaskarbić sobie lojalność klientów i sprawić by od ciebie kupowali - polecając cię przy tym na prawo i lewo • Jak umięjetnie wykorzystać telefon w marketingu oszczedzając czas i pieniądze

     Sesja 5: Gospodarowanie Czasem i Energią • Jak sprawić, żeby twoje życie się obracało wokół twoich własnych planów - nie wokół planów innych ludzi • Jak zapobiegać sytuacjom podbramkowym, które powodują, że nie możesz się koncentrować na najważniejszym, bo musisz gasić pożary • Jak w ciągu pięciu minut dziennie wprowadzić porządek w swoim codziennym rozkładzie zajęć • Trzy najważniejsze listy, które musisz stale uzupełniać • Podstawy delegowania (to jest twój KLUCZ do skutecznego gospodarowania czasem) • Jak się wystrzegać najkosztownieszych pomyłek, które większość przedsiębiorców popełnia przy delegowaniu • Jak zwielokrotnić swoją wydajność eliminując przerywanie pracy przez czynniki z zewnątrz

   Sesja 6: Jak Wykorzystać Potencjał Internetu • Jak technologia może ci pomóc w przyciąganiu rzesz nowych klientów • Jak wprowadzaż w zachwyt tych, ktorzy już od ciebie kupują (żeby kupowali więcej i żeby cię częściej polecali) • Stworzenie witryny, która naprawdę zarabia śmiesznie małym nakładem kosztów • Dlaczego musisz wykorzystać e-mail marketing w swojej działalności i jak się do tego zabrać • Marketing wirusowy i jak go wykorzystać w rozwoju własnej działalności • Jak zarabiać na programach partnerskich • Jak budować listę mailingową i jak zacieśniać kontakty z tymi, którzy się na twoja listę zapisują • Jak z powodzeniem sprzedawać w sieci

   Sesja 7: Jak Stworzyć i Rozwijać Zespół • Jak uniknąć błędów, które popełniają nawet najmądrzejsi, najbardziej utalentowani i najambitniejsi przedsiębiorcy • Jak stworzyć swój własny krąg profesjonalnych doradców bez większych (a nawet żadnych) kosztów • Co zrobić by najlepsi pracownicy się do ciebie zgłaszali i pracowali chętnie nawet za mniejsze stawki niż proponują im inni pracowdawcy • Pięć charakterystyk super-sprzedawcy, które pomogą ci szybko rozpoznać kto jest naprawdę dobry w sprzedaży • Jak umiejętnie tworzyć partnerstwa - to może cię dosłownie wystrzelic na orbite sukcesu (wiekszosc przedsiębiorców zaprzepaszcza ogromne okazje nie wykorzystujac tej możliwości)

   Sesja 8: Jak Usystematyzować Działalność • Jak tworzyć skuteczne procesy i procedury • Praktyczne sposoby na wprowadzanie innowacji • Jak mierzyć i konsekwentnie ulepszać rezultaty • W jaki sposob "pomnażać siebie" i zapewnić sobie rozwój firmy nawet bez twojego aktywnego udziału.

   Na koniec Najważniejsze Pytania...

   Możliwe, że teraz zastanawiasz się ile kosztuje "Dynamiczny Rozwój Firmy" - może nawet się z góry obawiasz, że nie będzie cię na to stać. Zanim podam ci cenę za dostęp do tego programu, zadam ci jednak najpierw kilka ważnych pytań.

   Odpowiedz sobie na te pytania bardzo szczerze....

   • Ile kosztuje cię to, że nie przyciągasz do siebie wystarczającej ilości klientów? • Jakie następstwa ma to, że nie wiesz jak zamienić kogoś kto jest zainteresowany tym co sprzedajesz w stałego klienta? • Jakie straty przynosi ci to, że nie wiesz jak wykorzystać internet, żeby zwiekszyć dochody swojej firmy? • Ile kosztuje cię to, że nie wiesz co zrobić, żeby zarabiać tyle ile chcesz i powinieneś zarabiać?

    Brak wiedzy kosztuje cię krocie, prawda? Nieporównywalnie więcej niż cena, którą zapłacisz za dostęp do tego programu. Dynamiczny Rozwój Firmy

    Cena wynosi tylko 289 złotych!

    To jest tak przystępna cena, że niektórzy przedsiębiorcy się nawet dziwią dlaczego zdecydowałam się udostępnić ten program tak tanio.

    Udstępniam ten program za tak niską cenę, żeby każdy mógł sobie na to pozwolić. Moją misją jest pomagać polskim przedsiębiorcom, właścicielom małych firm, zmagających się w osiaganiu sukcesu.

    Wiem także, że po tym szkoleniu, większość przedsiębiorców zechce później skorzystać także z moich innych programów.

    Dostaniesz także dostęp do programów uzupełniających:

    • BONUS #1 – Magia Pasji w Biznesie

    • BONUS #2 - Jak Zdziałać Więcej

    • BONUS #3 – Magia MasterMindu

    • BONUS #4 – Magia Systemu Firmy

    • BONUS #5 – Magia Przepływu Gotówki

    I jeszcze jedna ważna sprawa...

    Masz 100% Gwarancję Satysfakcji!

    Zapisanie się na ten kurs nie wiąże się dla ciebie z żadnym ryzykiem. Jeśli w ciągu pierwszego miesiąca dojdziesz do wniosku, że to nie jest warte o wiele WIĘCEJ niż cena, którą płacisz, możesz poprosić o zwrot opłaty.

    A ja zobowiązuję, że jeśli zechcesz zrezygnować, nie będziesz mieć z tym najmniejszego problemu.

    Nie odwlekaj w nieskończoność szans na swój sukces. Zamów ten program już dzisiaj i miej frajdę rozwijając firmę zgodnie ze swoimi marzeniami i ze swoimi najważniejszymi wartościami.

    Życie jest zbyt krotkie, żeby je spędzić na zmaganiach!

    Odwiedź tę stronę, żeby zamówić Dynamiczny Rozwój Firmy

    http://loska.com/go/DRF

    Jeśli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z Centrum Pomocy >>>